MALKAS KATLS 800KW

Malkas apkures katliekārtas tiek projektētas un ražotas cietā kurināmā (malkas, koksnes atlikumu, ogļu, skaidu, kūdras, brikešu) ar mitrumu līdz 55% kurināšanai. Pateicoties mūrētai šamota kurtuvei un katliekārtas termoizolācijai, kurināmā sadegšana un siltuma adeve ir ar ļoti augstu lietderības koeficientu (līdz 85%). Katliekārtas maksimālais darba spiediens ir 6.0 bar, un maksimālā darba temperatūra ir 110°C.

Ūdenssildāmais katls ir no tērauda loksnēm un caurulēm metināts katls ar mūrētu šamota kurtuvi un termoizolētu ārpusi. Tas sastāv no divām galvenajām daļām – divu virzienu horizontālā siltummaiņa un viena virziena termoizolētas kurtuves.

Aprīkots ar diviem gaisa pūtes ventilatoriem, 4 durvīm, dūmvada izeju, temperatūras kontrolieri un vadības bloku, 2 drošības vārstiem, siltumnesēja padeves un atplūdes caurulēm. Katliekārta ir termoizolēta un apšūta ar dekoratīvām metāla plāksnēm.

Augšējās durvis paredzētas siltummaiņa tīrīšanai, lai nodrošinātu katla ekonomisku un efektīvu darbību visā ekspluatācijas laikā. Vidējās durvis kalpo iekurināšanai un kurināmā iekraušanai kurtuvē, bet apakšējās – papildu pelnu izvākšanai.

Kurināmais manuāli tiek padots kurtuvē un novirzīts pa visu kurtuves laukumu, kur sākas žūšanas un degšanas process. Pelni caur pelnu ārdiem nonāk zemārdu telpā, kur tos regulāri iztīra. Karstās dūmgāzes caur katliekārtas konvektīvo daļu, to efektīvi apskalojot, virzās uz dūmvadu izeju.

Gaisa pūtēm darbība tiek optimizēta ar aizvaru palīdzību, kur tās nodrošina optimālu gaisa padevi efektīva kuršanās procesa nodrošināšanai.

Atpakaļgaitas ūdens tiek padots katla kurtuves apakšējā daļā un tālāk virzīts uz siltummaini, efektīvi apskalojot termiski slogotās virsmas. Padeve uz patērētāju ierīkota katla siltummaiņa augšējā daļā. Dūmgāzes izplūst no dūmejas katla aizmugurējās daļas augšpusē.

 

Uzņēmuma ražotās iekārtas ir sertificētas atbilstoši: Spiedieniekārtu

kompleksa atbilstības Latvijas Republikas Ministru kabineta

noteikumiem Nr. 165 “Par spiedieniekārtām un to kompleksiem”

5. punkta prasībām.

Tehniskie parametri:

 

Nominālā siltuma jauda: 800 kW;

Galvenās daļas: divu virzienu horizontālais siltummainis novietots (neatdalāmi) virs mūrētas šamota ķieģeļu kurtuves;

 

Kurtuve:

   - piemērota cietā kurināmā (malkas, koksnes atlikumu) manuālai (rokas) padevei un  sadedzināšanai;

   - temperatūra:

      • darba 650 - 950oC;

      • max 1200oC;

   - cietā kurināmā parametri:

      • mitrums max 50%;

   - apkalpes vērtnes:

      • malkas iemešanai - 1 gab.

      • pelnu aizvākšanai - 1 gab.;

      • tīrīšanas instrumenti.

 

Siltummainis (dūmgāzes/ūdens):

   - tips - divu virzienu horizontālo dūmcauruļu;

   - dūmcaurules bezšuves Ø76 mm;

   - ūdenes spiediens:

      • max darba 6.0 bar.;

      • pārbaudes 9.0 bar.,

   - drošības grupa/vārsti - 2 gab.;

   - vērtnes un lūkas dūmcauruļu tīrīšanai.

+371 28 955 855

info@balticdry.lv