ŠĶELDAS KATLS 800KW

Šķeldas apkures katli tiek projektēti un ražoti koksnes šķeldas ar mitruma līdz 55% kurināšanai.  Pateicoties mūrētai šamota kurtuvei un katliekārtas termoizolācijai, kurināmā sadegšana un siltuma atdeve ir ar ļoti augstu lietderības koeficientu (līdz 87%). Katliekārtas maksimālais darba spiediens ir 6.0 bar, un maksimālā darba temperatūra ir 110°C.

Ūdenssildāmais katls ir no tērauda loksnēm un caurulēm metināts katls ar mūrētu šamota priekškurtuvi un termoizolētu ārpusi. Tas sastāv no divām galvenajām daļām – trīs virzienu horizontāla katla un viena virziena termoizolētas kurtuves. Priekškurtuve aprīkota ar hidrauliski kustināmiem leģētā čuguna ārdiem kurtuvē  (hroma saturs ne mazāks kā 28%) un četrām durvīm, mūrētu šamota ķieģeļu velvi,  dūmvada izeju. Kurtuve ir pilnībā termoizolēta un apšūta ar dekoratīvām metāla plāksnēm.

Kustīgo ārdu rāmis tiek dzesēts ar primāro gaisa padevi. Kustīgo ārdu rāmim, balsti izprojektēti un izgatavoti ar pašsatīrošu funkciju (attīra no pelniem un sārmiem). Ārdu balstu pamatnes un virspamatnes detaļas ir maināmas.

Katliekārtai ir trīs virzienu horizontāls katls. Katlam ir četras tehniskās durvis un dūmvada ieeja/izeja. Priekšējās durvis paredzētas katla tīrīšanai un aizmugurējās pelnu izvākšanai, lai nodrošinātu katla ekonomisku un efektīvu darbību visā ekspluatācijas laikā.

Kurināmais ar hidrauliskā bīdītāja palīdzību tiek padots iekšā kurtuves aizmugurējā daļā uz kustīgo ārdu rāmja, kurā tas žūst un sāk degt, ar kustīgo ārdu palīdzību tas tiek novirzīts pa visu kurtuvi. Karstās dūmgāzes, efektīvi apskalojot katliekārtas konvektīvo daļu, nonāk uz dūmvadu izeju.

Atpakaļgaitas ūdens tiek padots katla zemākajā daļā un tālāk virzīts uz siltummaini, efektīvi apskalojot termoslogotās virsmas. Padeve uz patērētāju ierīkota katla siltummaiņa augšējā daļā. Dūmgāzes izplūst no dūmejas ūdenssildāmā katla un caur ārējo dūmeju, dūmgāzu attīrītāju un dūmgāzu ventilatoru tiek ievadītas dūmenī. 

 

Papildaprīkojums

            Kā papildu aprīkojumu katliekārtai iespējams uzstādīt : gaisa padeves sistēmu (primārā, sekundārā un terciālā gaisa pūtes ventilatori), hidrauliskā pelnu izlādes sistēma, kurtuves degšanas kvalitātes kontroles sistēma, dūmgāzu apvadlīnija, jeb bypass sistēma, saspiestā gaisa sistēma, ar kuru tiek tīrītas katla svelmcaurules.

Tehniskie parametri

 

Kurtuve:

Kurtuves parametri:

·      Tips- viena virziena kustīgo ārdu, mūrēta ar šamota ķieģeļiem;

·      Kurtuves maksimālā sadedzināšanas jauda 960KW pielietojot kurināmo ar mitruma saturu 55%;

·      Kurtuves iekšējais oderējums mūrēts;

·      Kurtuves darba temperatūra 650-950°C;

·      Kurtuves maksimālā temperatūra 1200°C;

·      Kurtuves apšuvums ar krāsotām tērauda loksnēm.

 

Kurtuves aprīkojums:

·      Primārā, sekundārā gaisa padeve;

·      Kustīgo ārdu rāmja dzesēšana ar primāro gaisu.

 

Ūdenssildāmais katls:

·      Tips- trīs virzienu, horizontāls, svelmcauruļu;

·      Katla nominālā jauda ne mazāka kā 0.8MW;

·      Maksimālais darba spiediens 6.0 bar.;

·      Pārbaudes spiediens 9.0 bar.;

·      Maksimālā siltumnesēja temperatūra 110°C;

·      Svelmcaurules: bezšuvju Æ 76mm;

·      Katlagregāta bloks ir spējīgs darboties jaudu diapazonā 20%-100% no nominālās jaudas;

·      Katla apšuvums ar krāsotām tērauda loksnēm.

+371 28 955 855

info@balticdry.lv